11.09.2019 / Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
Dzieci coraz więcej czasu spędzają w swoich pokojach. Tu się bawią, uczą i odpoczywają. Jeśli twoje dziecko jest alergikiem, musisz szczególnie zadbać o to, aby w jego pokoju znajdowało się jak najmniej elementów, które mogą wzmagać objawy alergii. Łatwiej będzie wtedy uniknąć kataru, łzawiących oczu, kichania, kaszlu czy wysypki. Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla alergika, aby czuł się w nim komfortowo o każdej porze roku.
Pokój dziecięcy powinien być beztroską i bezpieczną przestrzenią dla twoich dzieci, nawet wtedy, kiedy są alergikami. Kichanie, nieustannie zatkany nos, pokasływanie, łzawiące i swędzące oczy – to z pewnością oznaki, że trzeba jak najszybciej wprowadzić zmiany w pokoju dziecięcym. Dzięki temu twoje dzieci będą mogły w swojej ulubionej przestrzeni swobodnie się bawić, lepiej koncentrować na nauce i spokojnie odpoczywać.
Choinka do pokoju dziecka – żywa czy sztuczna? Która sprawdzi się lepiej? Sprawdź sam!
W pokoju dziecięcym bałagan to codzienność. Jednak dla alergika nieuporządkowane i nieodpowiednio przechowywane zabawki, książki i inne dziecięce akcesoria oznaczają tylko jedno: powrót uciążliwego pokasływania, kichania i łzawienia. Pierwszym sposobem na pozbycie się męczących dziecko dolegliwości związanych z alergią jest ograniczenie liczby zabawek i książek, na których może osiadać kurz. W pokoju dziecięcym dla alergika większość rzeczy powinna znajdować się w zamykanych pudełkach. Dobrym pomysłem są tu plastikowe pojemniki z pokrywką, które można dostać niemal w każdym większym sklepie z wyposażeniem wnętrz.
W pokoju dziecięcym dla alergika nie powinny przebywać zwierzęta, które gubią sierść. Niestety, psy i koty wytwarzają wiele alergenów wzmagających powstawanie uciążliwych objawów, takich jak katar lub łzawienie oczu. Jeśli dziecko prosi cię o sprowadzenie do domu pupila, warto z nim spokojnie porozmawiać i wytłumaczyć, dlaczego takie zwierzę nie może z wami zamieszkać, a tym bardziej mieć wstępu do dziecięcego pokoju.
Wykładziny, dywany, poduszki i pledy z długim włosiem muszą szybko zniknąć z pokoju dziecięcego, w którym na co dzień przebywa mały alergik. Możesz zastąpić je małym dywanikiem, który położysz w kąciku przeznaczonym na zabawę. Staraj się prać regularnie kolorowe tekstylia dekoracyjne z gładkiej tkaniny. Systematycznie też odkurzaj dywany. Po odkurzaniu pokoju dziecko z astmą powinno omijać to pomieszczenie przez przynajmniej dwie godziny. A to dlatego, że w powietrzu mogą jeszcze krążyć szkodliwe dla jego zdrowia drobinki kurzu.
Na poduszkach, prześcieradłach i materacach bardzo chętnie osiadają roztocza, które powodują nawet całoroczne łzawienie oczu oraz katar. Pamiętaj, aby pościel dla alergika prać co najmniej co 10 dni. Dobrym pomysłem na walkę z osiadającym kurzem jest antyroztoczowy pokrowiec, który skutecznie chroni materac przed osiadaniem drobnych cząsteczek. Podobnie musimy postępować również z ubrankami. O tym, jak je prać, prasować i przechowywać, by nie stanowiły niebezpieczeństwa dla malucha, pisaliśmy już w artykule https://home/u368713/domains/wdd.u368713.stronazen.pl/public_html/pranie-prasowanie-skladanie-i-przechowywanie-ubranek-dzieciecych-od-a-do-z, do którego odsyłamy wszystkich zainteresowanych!
04.12.2024 Akcesoria do pokoju dziecka
Wprowadzenie dzieci w świat gotowania może być nie tylko ciekawą zabawą, ale również wartościową lekcją. Maluchy, szczególnie te w wieku około dwóch lat, z dużą chęcią naśladują dorosłych. Gotowanie jest więc jedną z czynności, które najczęściej […]
Czytaj dalej04.12.2024 Aranżacja wnętrz
27.08.2024 Akcesoria do pokoju dziecka
29.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
15.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
13.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
09.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami