29.11.2019 / Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
Pokój dziecięcy pełni rolę najbezpieczniejszego miejsca na świecie. Wybierając komfortowe i funkcjonalne wyposażenie, mamy szansę zorganizować dziecku dobry czas na zabawę, spokojny sen oraz naukę. Oto kilka zasad, które pomogą urządzić wyjątkowo przyjazne miejsce dla dzieci z deficytem uwagi i nadpobudliwością ruchową.
Dziecko z deficytem uwagi i nadpobudliwością ruchową ma ogromne trudności z organizowaniem swoich codziennych zajęć oraz planowaniem. Warto zatem pomyśleć o projekcie pokoju, w którym znajdują się meble, dodatki oraz specjalnie dobrane kolory pomagające w utrzymaniu codziennego porządku. Dobrze przemyślany układ wyposażenia pozwoli dziecku na zachowanie większej niezależności oraz na lepsze samopoczucie i wyższą samoocenę.
Choinka w pokoju dziecka – przedstawiamy kilka powodów, dlaczego warto ją tam umieścić! – Sprawdź nasz artykuł!
Urządzając przestrzeń dla dziecka z ADHD postaw na minimalizm i jasną kolorystykę. Dobrze sprawdzą się białe meble, wśród których nie może zabraknąć: piętrowego łóżka z wygodnym materacem, komfortowego siedziska pod oknem, biurka z przestronnym blatem, wiszących półek na książki oraz koszów i pudełek do przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy. Oprócz mebli w pokoju dziecięcym warto zadbać o miękkie, delikatne i przyjemne dla oka tekstylia. Koce, pledy, poduszki, dywan i materace sprawią, że wnętrze stanie się nie tylko bardziej przytulne i komfortowe, ale przede wszystkim będzie zachęcało do świetnej zabawy i dobrego wypoczynku.
Meble w jasnych odcieniach ustaw w taki sposób, aby ułatwiały dziecku codzienne funkcjonowanie w pokoju. Piętrowe łóżko dobrze się prezentuje przy ścianie niedaleko okna. Po przeciwnej stronie zamontuj przestronny blat, który zastąpi masywne biurko, a nad nim zawieś system półek na przybory plastyczne i szkolne. Przy samym oknie umieść wygodne siedzisko. Może to być materac, duża poducha czy worek sako. Tuż obok powinien znajdować się przymocowany do ściany regał z zabawkami, ulubionymi książkami i planszówkami.
Pamiętaj: im więcej w pokoju dziecięcym jasnych odcieni i naturalnego światła, tym bardziej spokojne i zrelaksowane będzie dziecko.
Zabawki i inne niezbędne dziecięce akcesoria przechowuj w pudełkach, koszach lub skrzynkach. Dziecko nie będzie musiało zbyt dużo czasu tracić na szukanie potrzebnych rzeczy, jeśli każdy pojemnik do przechowywania zostanie odpowiednio oznaczony wybranym motywem, n. na koszu z klockami pojawi się zdjęcie klocków, a pudełko z maskotkami zostanie ozdobione brelokiem z misiem. Pamiętaj, że utrzymanie porządku w pokoju przynosi dziecku z deficytem uwagi i nadpobudliwością ruchową wiele korzyści. Przede wszystkim bardzo pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji, umiejętności organizacji czasu oraz naukę samodzielności.
27.08.2024 Akcesoria do pokoju dziecka
Artykuł sponsorowany Wybór odpowiedniego ręcznika dla noworodka to jedna z ważniejszych decyzji, podczas zakupów przygotowujących do przyjścia Twojej pociechy na świat. Może ona wpłynąć zarówno na komfort, jak i na zdrowie Twojego maluszka. Delikatna skóra niemowląt […]
Czytaj dalej25.07.2024 Aranżacja pokoju dziecka
21.06.2024 Dodatki i akcesoria
15.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
13.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
09.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
07.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami