15.11.2019 / Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
Dzieci z głębokim ubytkiem słuchu przeżywają duże trudności w swobodnym komunikowaniu się z otoczeniem. W ich codzienności pojawia się wiele sytuacji, które mogą bardzo negatywnie wpływać na ich samopoczucie. Warto zatem w domowej przestrzeni stworzyć wymarzony pokój dziecięcy, aby dziecko mogło się w nim poczuć bezpiecznie i beztrosko.
W życiu każdego dziecka zabawa odgrywa niezwykle ważną rolę. Warto zatem pokój dziecięcy zaprojektować w taki sposób, aby stał się przestrzenią przyjazną i zachęcającą do beztroskiego spędzania czasu. Dzieci z głębokim ubytkiem słuchu poprzez zabawę nie tylko odstresowują się, ale przede wszystkim uczą się samodzielności, budowania więzi oraz wyrażania własnych emocji.
W czasie urządzania pokoju dziecięcego dla dziecka z głębokim ubytkiem słuchu nie zapomnij o zaprojektowaniu wyjątkowego kącika zabaw. Musi to być przestrzeń, która bardzo pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie i rozwój emocjonalny. W kąciku zabaw zadbaj o komfort dziecka. Miękki dywan oraz wygodne siedzisko umożliwią beztroską zabawę i odpoczynek. Zabawki i książki powinny znajdować się w zasięgu ręki dziecka. Mniejsze przedmioty, takie jak na przykład klocki, pacynki, samochodziki, przechowuj w szczelnie zamykanych pojemnikach. Książeczki, puzzle i większe zabawki ustaw na półkach w niskim regale, aby dziecko mogło po nie swobodnie sięgnąć.
W pokoju dziecięcym powinny królować kolory, które pozytywnie oddziałują na nastrój dzieci. Ciepły odcień pomarańczy i żółtego sprawi, że w przestrzeni zapanuje radosny klimat. Natomiast delikatne pastele, takie jak jasnozielony, jasnoniebieski i blady róż, działają niezwykle uspokajająco.
W pokoju dziecięcym dla dziecka z głębokim ubytkiem słuchu zaaranżuj przestrzeń w taki sposób, aby kojarzyła się z czymś bezpiecznym, przyjaznym, ale także ciekawym. Zacznij od znalezienia funkcjonalnych, prostych, a jednocześnie przyciągających wzrok kolorem oraz kształtem mebli i innych przedmiotów użytkowych. Dwukolorowe biurko, regał w kształcie domku, łóżko z baldachimem, namiot typu tipi – to tylko niektóre pomysłowe rzeczy, które wzbudzają w dziecku ciekawość świata i mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój kreatywności.
Dla dzieci z głębokim ubytkiem słuchu bardzo ważne jest, aby w ich pokoju znalazły się takie elementy wyposażenia, które pomogą im odstresować się po dniu pełnym wrażeń. Huśtawka, hamak, bujany fotel to jedne z najlepszych i sprawdzonych rozwiązań, które gwarantują, że na twarzy dziecka pojawia się uśmiech. Kołysanie bardzo kojąco wpływa na wszelkie zmysły, relaksuje i skutecznie poprawia samopoczucie.
15.01.2021 Aranżacja wnętrz
Pikowanie z miejsca nadaje meblom tapicerowanym szyku i elegancji. Kiedy mówimy o głęboko pikowanych meblach mamy na myśli meble chesterfield, a przede wszystkim sofy chesterfield. Są to meble charakterystyczne dla stylu angielskiego. Meble […]
Czytaj dalej22.12.2020 Kołdry i pościele
22.12.2020 Kołdry i pościele
29.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
13.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
09.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami
07.11.2019 Pokój dziecka ze specjalnymi potrzebami