Wybieramy idealne biurko i krzesło do pokoju dziecięcego
21.11.2019 / Meble do pokoju dziecięcego

Wybieramy idealne biurko i krzesło do pokoju dziecięcego

Zmotywowanie najmłodszych do nauki nie zawsze jest proste. Istnieją jednak sposoby, aby czas na uczenie się nie kojarzył się z czymś mało przyjemnym. Z pewnością zachęcisz dziecko do pracy, jeśli pomyślisz o urządzeniu przyjaznego kącika z doskonale dopasowanym biurkiem i wyjątkowo wygodnym krzesłem.

Wygodne krzesło i biurko do pokoju dziecięcego

Dzieci chętniej zasiądą do nauki, jeśli w pokoju dziecięcym mają do swojej dyspozycji przyjazny kącik, w którym nie może zabraknąć:

  • dobrego oświetlenia,
  • wygodnego biurka i krzesła,
  • półki wiszącej,
  • dekoracyjnych i praktycznych dodatków.

Dobrze zaprojektowana przestrzeń dziecięca przeznaczona do rozwijania pasji i uczenia się może stać się szybko wyjątkowym miejscem. Dzięki niej dziecko ma szansę zmienić swoje nastawienie do wykonywania przy biurku swoich codziennych, bardziej lub mniej lubianych obowiązków.

Twoje dziecko idzie do szkoły? Sprawdź nasz artykuł “Rozmiar, model i wzór, czyli jak wybrać idealny plecak szkolny

Źródło: https://www.lampsandco.pl/biurko-calmo-biale#&gid=1&pid=2

Biurko do pokoju dziecięcego

Biurko do pokoju dziecięcego jest koniecznym zakupem, jeśli twoje dziecko zaczyna przygodę ze szkołą. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które idealnie dopasujesz do stylu i metrażu przestrzeni dziecięcej. W pokoju, w którym uczy się dwójka rodzeństwa, warto zdecydować się na drewniane biurko z długim blatem roboczym. Przy przestronnym blacie bez problemu pomieścisz dwa krzesła.

Pamiętaj, aby w kąciku do nauki postawić na meble w neutralnych kolorach i z jak najmniejszą liczbą wzorów. Biurko w białym, szarym lub naturalnym kolorze surowego drewna nie tylko ładnie się prezentuje w pokoju dziecięcym, ale przede wszystkim polepsza koncentrację i tworzy wyjątkowo spokojny klimat.

W małych pokojach dobrym pomysłem jest pojedyncze biurko z praktyczną szafką i szufladkami. Nad małym blatem roboczym zawieś półkę, na której dziecko bez problemu pomieści niezbędne przybory pomagające mu w nauce oraz w rozwijaniu swoich pasji.

biurko
Źródło: https://bit.ly/38w4Vkk

Krzesło do pokoju dziecięcego

Krzesło do pokoju dziecięcego jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Wygodne, o przemyślanym, ergonomicznym kształcie, z pewnością przyciągnie uwagę dziecka i zachęci je do pracy przy biurku. Na rynku dostępne są różne modele krzeseł, które harmonijnie połączysz z biurkiem lub z blatem roboczym. Jednym z najmodniejszych siedzisk jest obrotowe krzesło, które zapewnia dziecku większą swobodę ruchu. Idealnym rozwiązaniem dla dzieci w wieku szkolnym są krzesła z elastycznym oparciem. Możliwość odchylania oparcia daje szansę na wybranie najwygodniejszej w danym momencie postawy siedzącej, a jednocześnie pomaga w stabilnym utrzymaniu kręgosłupa oraz we wzmacnianiu jego mięśni. Natomiast krzesło do biurka dziecięcego z gazową sprężyną pozwala na szybką i niezwykle prostą regulację wysokości. W nowoczesnych modelach znajdziesz też takie udogodnienia jak podnóżek, ergonomiczne poduszki na siedzisko czy wygodne podłokietniki.

Wskazówki:

  • dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat wysokość siedziska warto ustawić na poziomie
    41-45 cm,
  • dla dzieci w wieku więcej niż 12 lat wysokość siedziska warto ustawić na poziomie 45-55 cm.
Źródło: https://www.homebook.pl/artykuly/1874/jak-wybrac-biurko-do-pokoju-dziecka-7-typow-funkcjonalnych-biurek