05.12.2019 / Pokój przedszkolaka
Jeśli już od pewnego czasu walczysz z chaosem w pokoju dziecięcym, z pewnością nadszedł czas na przeprowadzenie w nim poważnych zmian. Wybierz gładkie pościele dla dzieci, które wprowadzą do wnętrza optyczny ład i porządek. W czasie urządzania przestrzeni zamieszkanej przez przedszkolaka wykorzystaj 5 ważnych wskazówek. Dzięki nim dziecko polubi swój pokój, zyska dodatkową przestrzeń do zabawy i łatwo utrzyma w niej porządek.
W przestrzeni dziecięcej nie musi panować wieczny chaos. Wystarczy, że w czasie urządzania wprowadzisz kilka zasad, a pokój przedszkolaka stanie się jednym z najbardziej lubianych i uporządkowanych pomieszczeń w całym domu. Przedstawiamy najważniejsze wskazówki, które łatwo zastosować w aranżacji przestrzeni dla dziecka w wieku przedszkolnym.
Zbyt dużo pudełek na zabawki może w pokoju dziecięcym tworzyć pewien chaos. Warto zatem zdecydować się na niewielką liczbę głębokich pojemników. W organizacji zabawek świetnie się sprawdzą drewniane pudełka schowane w półkach regału, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o nich. Kolor naturalnego drewna pięknie się komponuje z białymi meblami. Zaletą drewnianych skrzynek jest też ich wysoka trwałość oraz odporność na działanie różnych urazów mechanicznych. Skrzynka z pewnością nie raz spadnie na podłogę albo będzie służyć za podest. Dziecięca wyobraźnia w kreowaniu zabaw nie zna granic, dlatego ten rodzaj pojemników z pewnością zda egzamin w pokoju dziecięcym.
W pokoju dziecięcym trzeba wykorzystać każdą wolną przestrzeń. W rogu pomieszczenia między oknem a drzwiami postaw mały stolik i krzesełka, przy których dziecko chętnie będzie tworzyć swoje pierwsze artystyczne dzieła. W takim kąciku nie może też zabraknąć półki na niezbędne plastyczne pomoce, planszówki lub klocki. Dzieci bardzo lubią się bawić na podłodze, dlatego obok stolika rozłóż okrągły i miękki dywan, kolorowe poduszki czy matę. Będzie to doskonałe miejsce, w którym dziecko rozłoży zabawki i spędzi czas na dobrej zabawie.
W przestrzeni dla przedszkolaka postaw na meble, które prezentują się lekko i zgrabnie. Większe regały z otwartymi półkami, szafy czy łóżka w jasnych kolorach wyglądają na smuklejsze i nie przytłaczają dziecięcego pokoju. Pamiętaj też, że przedszkolak każdego dnia uczy się, jak być coraz bardziej samodzielnym. Krok po kroku poszerza granice swojej niezależności. W tej nauce samodzielności dzieciom pomagają niskie meble. Umożliwiają sięganie bez żadnych przeszkód po potrzebne w danym momencie zabawki, książki czy ubrania.
Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy? Sprawdź, w jaki sposób zabezpieczyć meble i elementy wyposażenia, by nie stanowiły zagrożenia dla naszych dzieci.
Każde dziecko jest ciekawe świata. Przez zabawę uczy się i poszerza własne horyzonty. Jako rodzic zadbaj, aby w pokoju dziecięcym znalazło się jak najwięcej dekoracji, które motywują do kreatywnej pracy. Na ścianie powieś kolorowe mapy, grafiki ze zwierzętami, roślinami lub z alfabetem. W przestrzeni dla przedszkolaka nie może też zabraknąć dekoracyjnej miarki wzrostu z kolorowym motywem zwierzaka lub z baśniową postacią. Dzięki niej dziecko będzie mogło sprawdzić, jak szybko rośnie.
Pokoje dziecięce, w których jest wiele wzorów i kolorów, nie sprzyjają dobremu samopoczuciu dziecka. W przestrzeni dziecięcej warto postawić na dwie, trzy barwy, które będą się harmonijnie powtarzać. Takie elementy jak turkusowy dywanik, poduszka, ramka czy pufa pięknie połączą ze sobą całe otoczenie.
18.12.2024 Pokój dziecięcy
Motyw misia lubi wiele dzieci – jest uroczy, kojarzy się z ulubioną przytulanką. Jak zaaranżować dziecięcy pokoik, w którym miś będzie głównym punktem wystroju? Pokój dziecięcy – przede wszystkim przytulność Urządzając […]
Czytaj dalej04.12.2024 Akcesoria do pokoju dziecka
04.12.2024 Aranżacja wnętrz
17.06.2024 Dodatki i akcesoria
17.11.2019 Pokój przedszkolaka
03.09.2019 Pokój przedszkolaka